Kalendarz pod choinkę – praktyczność od święta

Zbliżający się świąteczny czas zwykle przepełniony jest wszelkimi przygotowaniami świątecznymi. Wielu z nas dzielnie łączy pracę zawodową z generalnymi porządkami w domu oraz organizacją i przygotowaniem 12 dań wigilijnych i innych świątecznych przysmaków. W ferworze przygotowań warto pamiętać o świątecznych prezentach dla swoich najbliższych. Aby mieć pewność, że świąteczny upominek będzie przydatny i wykorzystany, dobrze jest wziąć pod uwagę praktyczne rozwiązania. Pozornie zwyczajnym, ale z pewnością trafionym prezentem mogą być kalendarze.

Kalendarze pod choinkę dla każdego

Kalendarz. jako prezent dla męża, zony, babci czy dziadka może być bardzo prostym i praktycznym rozwiązaniem. Do wyboru są różne kalendarze:

– książkowy,

– ścienny,

– szkolny,

– biurkowy,

– organizer.

Kalendarze książkowe będą trafionym prezentem dla osób, które na codzień planują wiele zadań i wkładają dużo pracy w organizację każdego dnia swojej pracy. W zależności od indywidualnych preferencji można wybrać kalendarz dzienny lub tygodniowy.

Kalendarz ścienny – można powiesić go na ścianie. Dostępne są wersje z widokiem na jeden lub na trzy miesiące. Zazwyczaj ozdabiane są zdjęciami, np. kwiatów, widoków lub zwierząt. Taki kalendarz będzie stanowił jednocześnie ozdobę pomieszczenia, w którym zostanie zawieszony. Jest możliwość wykonania kalendarza na indywidualne potrzeby – tak aby zawierał np. rodzinne zdjęcia. Taki prezent na pewno będzie świetnym wyborem jako podarunek dla mamy i taty, czy babci i dziadka.

Kalendarz szkolny jest dostosowany do roku szkolnego. To pozycja odpowiednia dla ucznia lub nauczyciela, która pozwoli z łatwością planować zajęcia lub zadania do wykonania.

Kalendarz biurkowy jest odpowiedni dla osób wykonujących pracę siedzącą, tak aby mógł zapisywać sobie najważniejsze wydarzenia. Dzięki niemu żadne ważne wydarzenie na pewno nie zostanie zapomniane, a jego zaletą jest to, że nie wymaga on otwierania go i specjalnego przeglądania – wystarczy zerknąć na biurko.

Organizery to kalendarze, które poza datami kolejnych dni zawierają również miejsca na wszelkie notatki. Zwykle są niewielkie i wygodne w użytkowaniu – można go zawsze zabrać ze sobą.